wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Narzuta patchwork3

Narzuta patchwork

Patchwork to niezwykle ciekawa technika, polegająca na łączeniu ze sobą małych skrawków materiału w jedną, spójną kompozycję. Kawałki mają zazwyczaj ten sam kształt i mogą być np. kwadratowe, prostokątne lub trójkątne. Ta metoda szycia uzyskała największą popularność pod koniec XIX wieku w Anglii, Australii i Ameryce. Obecnie jest powszechnie stosowana praktycznie na całym świecie, dając możliwości tworzenia wielu unikalnych wzorów.

Każda narzuta patchwork, dostępna w naszym sklepie online, zostaje wykonana z dbałością o szczegóły, aby wspaniale zdobiła Państwa sypialnię. Produkty te są stworzone z bawełny wysokiej jakości i gęsto pikowane dwustronnie.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Narzuta patchwork – technika wykonania

Przełomem w wykonywaniu narzut patchwork było pojawienie się noża obrotowego, którego stworzyła w 1979 roku japońska firma Olfa. Posiada on dwie części – uchwyt oraz ostrze przypominające tarczę, które obraca się podczas cięcia. Przy jego pomocy da się przecinać kilka warstw materiału w tym samym czasie, co stanowi znacznie szybsze i bardziej komfortowe rozwiązanie niż praca z użyciem nożyczek do wycinania fragmentów o identycznym kształcie i wymiarach. Osoby wykonujące produkty w technice patchwork stosują noże obrotowe wraz z podkładową matą i odpowiednio przygotowanymi szablonami oraz linijkami.

Jak wybrać odpowiednią narzutę?

Narzuta patchwork powinna być dopasowana pod wiele czynników, aby prezentowała się jak najlepiej oraz doskonale spełniała swoją funkcję. Jednym z takich aspektów jest wiek użytkownika – kolorystyka i wzornictwo powinny być wyraziste w przypadku dzieci, a dla dorosłych nieco bardziej stonowane. Ponadto, należy wziąć pod uwagę także wymiary łóżka i formę, w jakiej chcemy kłaść narzutę – może ona tylko lekko zwisać lub sięgać do samej podłogi, a także być podwijana pod materac, jeśli mamy do niego dostęp z każdej strony.

Funkcje narzuty patchwork

Narzuta patchwork lub inna może pełnić kilka różnych funkcji. Oto najważniejsze z nich:

  • ozdobna – jest to bez wątpienia wspaniała dekoracja sypialni lub pokoju dziecięcego. Tworzy ona w pomieszczeniu przytulną atmosferę, dzięki czemu jeszcze milej jest w nim przebywać.
  • ochronna – narzuta to też z pewnością świetne zabezpieczenie dla czystości pościeli. Chroni ona łóżko przed kurzem, kontaktem ze zwierzętami domowymi, a także zabrudzeniami od przekąsek i napojów, jakie niejednokrotnie lubimy tam spożywać.
  • ocieplająca – podczas chłodnych nocy, narzuta patchwork może posłużyć jako dodatkowe okrycie, zapewniając nam przyjemne ciepło.

Nowości w naszej ofercie

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl