wyszukiwanie zaawansowane
1 » Obrusy szydełkowe2

Obrusy szydełkowe

Jedną z tradycyjnych technik wyrobu dzianiny, stosowanych do dziś, jest szydełkowanie. Poprzez różnorodne kombinacje przeciąganych przez siebie niewielkich pętelek, można uzyskać niezwykle ciekawe wzory, imponujące swoją złożonością. Stosuje się do tego celu zaledwie jeden przyrząd – mały, metalowy haczyk zwany szydełkiem, od którego wzięła się nazwa owej metody.

Mogą u nas Państwo zakupić między innymi obrusy szydełkowe, nawiązujące do rękodzieła, które zachwycą każdego swoim misternym wzornictwem. Prezentują się one niezwykle elegancko i dodają szczególnemu uroku wnętrzom urządzonym w klasycznym stylu.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Obrusy szydełkowe - proces szydełkowania

Obrusy szydełkowe powstają z użyciem zakończonego haczykiem szydełka. W przeciwieństwie do robienia na drutach, w tym przypadku aktywna jest tylko jedna pętelka. Przy pomocy tej techniki można bez trudu uzyskiwać cylindryczne bądź okrągłe wzory, a także niezwykle ciekawe, wielowymiarowe kształty. Po bokach tworzy się skomplikowaną strukturę z pętelek, co chroni przed łatwym rozplątaniem. Istnieje kilka rodzajów oczek, jakie uzyskuje się przez szydełkowanie, np. łańcuszkowe, zamykające lub ścisłe.

Nasze obrusy szydełkowe

Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki zasób pięknie wykonanych obrusów szydełkowych. Różnią się one między innymi kształtem, wielkością i wzornictwem, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tworzą one w kuchni lub salonie niezwykłą atmosferę, nawiązując do stylistyki retro. Przynoszą na myśl dawne wnętrza, które zazwyczaj ozdabiano samodzielnie wykonanymi dekoracjami. Obrus szydełkowy może być świetnym pomysłem na prezent dla babci lub mamy czy też na oryginalną ozdobę swojego domu. Te i inne produkty tworzymy z ogromną precyzją, aby każdy z nich rewelacyjnie się prezentował.

Obrus czy bieżnik lub serweta?

Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje nie tylko obrusy, ale też bieżniki i serwety szydełkowe. Rozumiemy bowiem, że klienci mogą mieć różnorodne preferencje odnośnie ozdabiania swojego stołu. W przypadku, gdy chcemy bardziej go wyeksponować i nie przykrywać w całości, warto zastosować właśnie serwetę lub bieżnik. Co więcej, interesującym zabiegiem aranżacyjnym jest zastosowanie zarówno obrusu, jak i mniejszej ozdoby, dobierając ich kontrastowe kolory. W razie jakichkolwiek trudności z wyborem najlepszego dla siebie produktu, chętnie posłużymy Państwu naszą radą.

Nowości w naszej ofercie

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl