wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Poszewki Gobelinowe3

Poszewki Gobelinowe

W dawnych pałacach i zamkach często można było spotkać wiszące na ścianach tkaniny, przypominające obrazy. Były to gobeliny, które poza funkcją dekoracyjną, miały również za zadanie dodatkowo ocieplać wnętrza. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo produkty, które nawiązują do tej ciekawej techniki włókienniczej. Oferowane przez nas poszewki gobelinowe to unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością, dlatego prezentują się naprawdę rewelacyjnie.

Znajdą Państwo tutaj wiele różnorodnych motywów, dostosowanych pod rozmaite gusta. Nie brakuje klasycznych zdobień roślinnych, a także przedstawień zwierząt. Inną wartą uwagi propozycją są poszewki gobelinowe z wizerunkami znanych gwiazd.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Poszewki gobelinowe - nawiązanie do starodawnych pałaców

Poszewki gobelinowe nawiązują do historycznej techniki, którą niegdyś tworzono dywany oraz ozdoby ścienne. Powstawały one już w starożytnym Egipcie, lecz najbardziej kojarzą się nam ze średniowieczną Europą. Gobeliny ze scenami biblijnymi powszechnie można było wtedy spotkać na ścianach domów szlacheckich. Miały one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną, jako że zabezpieczały ściany przed przeciągiem, pomagając utrzymać ciepło ognia płonącego w kominku. Obecnie metoda ta stosowana jest w celu tworzenia wyjątkowych ozdób na poduszki i nie tylko.

Gobelinowe poszewki jako małe dzieła sztuki

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup prawdziwego dzieła sztuki, a co więcej, nie do wszystkich wnętrz pasują tradycyjne płótna w solidnej ramie. Obrazy można jednak umieszczać także w innych miejscach, zapewniając sobie przy tym niezwykle interesujące dekoracje. Taką platformą mogą być właśnie na przykład poszewki gobelinowe. Drukowane są na nich ciekawe grafiki lub nawet reprodukcje znanych obrazów, dzięki czemu stanowią niebanalną ozdobę salonu lub sypialni, wyrażając dobry gust i pomysłowość gospodarza.

Poszewki gobelinowe - różnorodność kolorystyki i motywów

W naszej ofercie można znaleźć duży wybór różnorodnych poszewek gobelinowych, przygotowanych z dbałością o każdy szczegół. Maja one rozmaitą kolorystykę oraz mnogość nadruków do wyboru, ponieważ zależy nam na tym, aby wpisać się w zróżnicowane gusta naszych klientów. Wykonujemy je z tkanin poliestrowych o wysokich gramaturach i zapewniamy estetyczne wykończenia. Zachowują one wyraziste kolory na długo, dzięki czemu przez wiele lat mogą stanowić wspaniałą ozdobę. Wraz z poszewką gobelinową, mogą Państwo u nas zamówić także wypełnienie silikonowe w wymiarach 40x40 cm lub 45x45 cm.

Nowości w naszej ofercie

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl